Заняття з гарнітурою Forbrain

Рекомендації та поради від наших фахівців

Гарнітуру «Forbrain» винайшли вчені з китайського Гонконгу. Це пристрій, який розроблений компанією «Tomatis Developpment S.A.», що допомагає дитині тренувати і розвивати свій мозок, використовуючи власний голос.

Конструктивно пристрій являє собою інноваційні бездротові навушники з кістковою провідністю, оснащені мікрофоном і динамічним фільтром, який значно посилює високі частоти голосу при одночасному пом’якшенні низьких.

Людський мозок сприймає звукові повідомлення, використовуючи два канали отримання слухової інформації – зовнішній (повітряний) і внутрішній (кісткова провідність). Тому принцип дії «Forbrain» заснований на поєднанні цих двох видів провідності. Зокрема, кісткова до 10 разів прискорює передачу звуку і направляє його безпосередньо у внутрішнє вухо. Коли користувач говорить у мікрофон, він чує свій голос через динамічний фільтр. Таким чином, електронна обробка звуку сприяє «пробудженню» кори головного мозку (переважно у лівій скроневій ділянці), а також покращенню загальномозкових нейродинамічних процесів (пам’ять, увага тощо).

Показання для застосування при труднощах із:

  • запам’ятовуванням тексту та читанням;
  • розумінням усних інструкцій;
  • при низькому рівні концентрації уваги.

Заняття можна починати з 2-х років, без подальшого обмеження за віком. Під час тренування дитина повинна видавати звуки, тобто розмовляти, читати чи співати. Кількість необхідних сеансів залежить від поставленого завдання, складності структури порушення та індивідуальної реакції дитини.

Рекомендований час використання:

  • дітям до 5-ти років – 10-15 хв. упродовж 10 днів, при порушенні дикції і власного мовлення, висловлювання;
  • дітям до 10 років – 15-20 хв. упродовж 15 днів, для концентрації уваги, освоєння читання, розвитку довільної пам’яті, покращення дикції, вимови та усного мовлення;
  • підліткам і дорослим – по 30 хв. упродовж 15-30 днів, для покращення дикції, вимови і власного мовлення, впевненості у собі, покращення тембру і якості голосу, ритму і чіткості.

 

«Forbrain» – надійний помічник у роботі логопеда. Особливо необхідний на етапі автоматизації звуку — в складах, словах та в самостійному мовленні. Адже дитина чує відмінність при вимові правильного варіанту і спотвореного. Так, дослухаючись до себе, вона сама виправляє свою вимову, а процес корекції відбувається значно швидше! А саме заняття стає цікавішим і продуктивнішим!

Гарнітура «Forbrain» підходить й для домашнього використання. Проводити тренування можна самостійно або з фахівцем (педагогом, логопедом, дефектологом). Пристрій, активно застосовується у логопедичній студії «Балакунчики», як допоміжний інструмент на заняттях із фахівцями, сприяючи якісному покращенню мовлення, фонематичного слуху, уваги, пам’яті та комунікативних навичок.